Zielona Szkoła na Mazurach

Zapraszamy na Zieloną Szkołę! Program pełen niespodzianek, wycieczki, doświadczona kadra i bogata infrastruktura naszego ośrodka, to tylko część atrakcji!

Jesteśmy ekologicznym gospodarstwem rybackim położonym w sercu Mazur. Jesteśmy rodziną nie korporacją. Każdy nasz gość jest traktowany wyjątkowo. Wszystkie dania serwowane przez kuchnię są robione na miejscu. Na życzenie serwujemy ryby z własnego gospodarstwa. A dżemy naszego wyrobu są sławne w całej okolicy.


 

Bliżej Natury się nie da...

Jeśli chcecie obserwować zwierzęta i ptaki wprost z tarasu ośrodka, podglądać ich zwyczaje, cieszyć wzrok i sycić zmysły pięknym krajobrazem…damy Ci to.
Jeśli zaś wolisz zażyć kąpieli w basenie i powygrzewać się w promieniach mazurskiego słońca…również damy Ci to.

 

Pozostawiamy Ci wybór… Decyduj.

Oferujemy zakwaterowanie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami. Pyszną domową kuchnie, wyżywienie obejmujące 4 posiłki dziennie. Bezpieczeństwo wypoczynku - teren ogrodzony i monitorowany 24h/dobę.

Do dyspozycji naszych Wczasowiczów oddajemy:

  • boisko to piłki siatkowej
  • małe boisko do piłki nożnej
  • plac zabaw dla dzieci
  • wiatę grillową
  • basen ok 45 m²
  • salę dyskotekową i telewizyjną
  • miejsce do rekreacji
  • miejsce na ognisko
  • pomost nad jeziorem ok 15 min drogi

Dlaczego my?

Pyszna domowa kuchnia. Regionalne produkty wprost od rolnika.

Rano zaserwujemy świeżutkie naleśniki lub placki racuchy z jabłuszkami. Do tego płatki , dżemy naszego wyrobu. O kremie czekoladowym też nie zapomnimy. Kto lubi mięsko i ser będzie zadowolony. Ulubione warzywa.

Na obiad pyszny rosołek lub zupa pomidorowa z kluseczkami. Na drugie danie kotlecik drobiowy lub pyszny gulasz.

Na deser zaserwujemy domowe ciasto lub pyszne owoce.

Kolacja tu wybór należy do Was może być na słodko kluski z truskawkami lub spaghetti z mięskiem.

Oczywiście menu jest przykładowe i jesteśmy otwarci na sugestie😊

 

Pobyt grup: Do 100 osób.

3 dni (2 noclegi): od poniedziałku do środy cena 449zł / od środy do piątku cena 449zł


Plan dnia

Dzień 1

13.00 przyjazd
14.00 obiad
15-18.00 bloki zajęciowe( 3 godzinne)
19.00 kolacja
20.00 dyskoteka

Dzień 2

8.00 śniadanie
9-12.00 bloki zajęciowe( 3 godzinne)
13.00 obiad
15-18.00 bloki zajęciowe(3 godzinne)
19.00 kolacja
20.00 ognisko

Dzień 3

8.00 śniadanie
9-12.00 bloki zajęciowe(3 godzinne)

Dodatkowo płatne:
Obiad w dniu wyjazdu 35zł
Suchy prowiant na drogę 20zł
Ognisko z pieczeniem kiełbasek 17zł
Paintball laserowy 50zł

- dopłata do diety specjalnej( bezglutenowa , bezlaktozowa , wegańska itp.) - 11,00 zł/ dzień
- dopłata do diety wegetariańskiej - 11,00 zł/ dzień

 

1 opiekun na 15 uczestników gratis!
Jeśli chcesz przyjechać na 1, 2, 4 lub 5 dni każdy wyjazd wyceniamy indywidualnie!

 


Propozycje aktywnego spędzenia czasu w blokach zajęciowych

Łuki – zajęcia odbywają się na strzelnicy, wyposażonej w stanowiska łucznicze. Strzały oddawane są z odległości ok. 5 metrów. Zajęcia uczą podstaw strzelania, współzawodnictwa i zabawy w grupie.

Wiatrówki – zajęcia odbywają się na strzelnicy, wyposażonej w stanowiska do broni pneumatycznej. Strzały oddawane są z odległości ok. 15 metrów. Uczestnicy zapoznają się z ciekawym sprzętem i maja okazje poznać prawdziwą rywalizację.

Pakiet gier i zabaw integracyjnych – skrzynki, bieg w workach, hydraulik, przeciąganie liny, wyścigi z piłkami.

Paintball laserowy – fantastyczna gra zespołowa. W tej wersji zamiast tradycyjnych kulek wykorzystujemy wiązkę podczerwieni i specjalne karabinki wydające odgłos strzałów. Świetna zabawa, bez konieczności wkładania ubioru ochronnego oraz masek.

Zajęcia survival – rozpalanie i kontrolowanie ognia, posługiwanie się mapą i kompasem, a także orientacja w terenie bez pomocy „narzędzi”, pierwsza pomoc i ratownictwo w terenie, pozyskiwanie wody, znajdowanie pożywienia w lesie (oparte na pokarmie roślinnym, nie uczymy zabijania zwierząt), budowa bezpiecznych schronień i posłań do spania.

Gry terenowe – zapewniamy potrzebny sprzęt: mapki, GPS, kompasy i Mega Wielkie podchody. Gra w zdobywanie flag.

Warsztaty kulinarne – nauczymy się przyrządzać smaczne i zdrowe desery, pizze, przekąski i sałatki. Może upieczemy prawdziwy chleb i ubijemy masło.

Noc „filmożerców” – wieczorny seans filmowy na wielkim ekranie z najlepszymi filmowymi hitami dla dzieci i młodzieży. Dla wszystkich popcorn!

Taniec – zajęcia muzyczne dostosowane do wieku uczestników

 

Zielona szkoła Mazury
Zielone szkoły Mazury

Dodatkowe atracje

Archery Tag – walki łuczników, czyli połączenie gry w paintball z dwoma ogniami (bezpieczne w maskach).

Kolacja grillowa – pieczenie kiełbasek, wspólna biesiada przy ognisku.

Wycieczka rowerowa – do prawdziwej leśniczówki, spotkanie z prawdziwym tropicielem zwierząt.

Gry i zabawy ruchowe – mini turniej piłki nożnej i unihokeja.

Wielkie manewry – polegające na poszukiwaniu starych niemieckich bunkrów i ukrytych tam skarbów.

Ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Nauka wędkowania – na pobliskich stawach rybackich.

 

Nocowanie w namiotach 2 osobowych przy ognisku – uczestnicy zabierają własny śpiwór i karimatę.

Przygotowanie ogniska – w tym zebranie drewna na opał, rozpalenie ognia przy pomocy krzesiwa, a następnie z przygotowanych przez kuchnie produktów ugotowanie pysznej mazurskiej zupy w kociołku.

Wycieczka na pobliskie stawy rybackie – położone na terenie Natura 2000 i obserwacja chronionych prawem zwierząt i ptaków. Spróbujemy wypatrzyć: bobra, wydrę, sarnę, jelenia, orła bielika, orła rybołowa, kormorana, czaple siwą i białą oraz żurawia. Na stawach znajduje się wieża widokowa.


Zachęcamy do rezerwacji

 

Floryda Ryszard Kulikowski
ul. Mickiewicza 22, 05-120 Legionowo
NIP: 536 103 27 80
Numer konta bankowego: 08150010701210701014340000
Tytułem: Rybaczówka Rutka…

Na czym polega Zielona Szkoła na Mazurach w Rutkach?

Choć słowo szkoła wśród dzieci niekoniecznie przywołuje przyjemne skojarzenia, zapewniamy że nasza inicjatywa jest wyjątkowa! Dlaczego? Otóż nasze Zielone Szkoły na Mazurach obejmują zajęcia pozalekcyjne odbywające się w ciekawej lokalizacji o przykuwających uwagę walorach przyrodniczych. Nasza rybaczówka znajduje się na terenie Natura 2000 mieszczącym się nad kompleksem 180 ha stawów rybackich. Teren ten otaczają lasy Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, które zachwycają bogactwem darów natury, takich jak grzyby, oraz owoce runa leśnego. Nie sposób też nie wspomnieć o zapierających dech w piersiach widokach.

czytaj więcej

Zielone szkoły Mazury – dla dzieci w jakim wieku?

Jeśli chodzi o Mazury, Zielone Szkoły najczęściej skierowane są do uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. Wynika to z faktu, że dzieci w wieku 7-9 lat okazują się wystarczająco samodzielne, aby potrafiły zadbać o siebie w niezbędnym stopniu. Takie pociechy wiedzą, jak samodzielnie się ubrać, wykąpać, zjeść posiłek, a nawet przygotować podstawowe przekąski. Ponadto właśnie w tym wieku wykazują one ogromną potrzebę ruchu oraz szczególny entuzjazm w poznawaniu świata. Zielone Szkoły na Mazurach w naszej rybaczówce wspaniale się w to wpisują poprzez rozmaite aktywności na świeżym powietrzu. Choć nie tylko! Oczywiście nie wyklucza to uczestnictwa starszych dzieci w takich wydarzeniach. Zapewniamy, że uczniowie późniejszych klas podstawówki także pokochają zajęcia, które organizujemy. Wiemy, że w przypadku aktywności takich jak Zielone Szkoły Mazury dostarczają niezapomnianych wrażeń niezależnie od wieku uczestników!

Zielona Szkoła Mazury – dlaczego warto?

Poza doskonałą zabawą taka forma spędzenia wolnego czasu ma mnóstwo innych zalet, które docenią zarówno same dzieci, jak i ich rodzice.  Zadbaliśmy o to, aby nasza Zielona Szkoła na Mazurach rozbudzała w uczestnikach ciekawości świata oraz zachęciła ich do rozwijania nowych zainteresowań. Ponadto to niezwykle wartościowa nauka samodzielności oraz funkcjonowania w grupie. Bez wątpienia trzeba tutaj docenić znaczenie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie da się ukryć, że współcześnie każdy – także dzieci – spędza zbyt wiele czasu przed rozmaitymi ekranami.

Taki wyjazd ma również niezaprzeczalne walory edukacyjne, ponieważ nie tylko koncentruje się na poznawaniu nowych rzeczy, ale i umożliwia wykorzystanie szkolnej wiedzy w praktyce. Podczas pobytu w rybaczówce dzieci uczą się gospodarowania czasem wolnym oraz wykorzystywania go w efektywny sposób. To bardzo cenne doświadczenie! I jeszcze jedno – Zielona Szkoła to cudowna okazja do poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach!

Zielona Szkoła na Mazurach dla kontaktu z naturą

Na Mazurach Zielone Szkoły cieszą się bardzo dużą popularnością. Wynika to oczywiście z wyjątkowego bogactwa natury na tym terenie. Puszcza Napiwodzko-Ramucka to obszar specjalnej ochrony ptaków (OSO) o randze europejskiej. Można tu spotkać aż 14 zagrożonych gatunków ptaków, które znajdują się w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt. Właśnie na tym obszarze mieści się jedna z kluczowych ostoi ptaków drapieżnych w Polsce. Wśród żyjących tutaj gatunków trzeba wymienić bieliki, rybołowy, orliki krzykliwe, łabędzie krzykliwe, bociany czarne i białe. Z kolei jesienią w okolicy zdarza się napotkać ogromne stada żurawi.

W okolicy naszego ośrodka znajdują się liczne jeziora, w tym Łańskie, Pluszne czy Kośno. Z kolei w ich pobliżu występują rozliczne torfowiska – w niektórych przypadkach także wysokie. Na uwagę zasługuje również bardzo urozmaicone ukształtowanie terenu, ponieważ różnice wysokości pomiędzy niektórymi miejscami wynoszą do aż 70 m. Dodatkowo na obszarze puszczy przebiegają unikatowe w Polsce procesy sufozyjne. Nie można więc zaprzeczyć, że w przypadku lokalizacji takiej jak Mazury Zielone Szkoły zapewniają ogrom praktycznej wiedzy, która bez wątpienia przyda się po powrocie do standardowej edukacji.

Czas trwania wyjazdu do rybaczówki

Zielona Szkoła trwa zwykle kilka dni, szczególnie wtedy, kiedy organizuje się ją w czasie roku szkolnego. Taki krótki wyjazd nie powoduje zbyt dużych zaległości w nauce. Z kolei w okresie letnim za wyjazdy odpowiadają najczęściej firmy lub osoby dysponujące właściwymi uprawnieniami organizatora turystycznego. Wówczas bywają one dłuższe.

Jak widać, wybór Zielonej Szkoły na Mazurach w pensjonacie rybaczówka Rutka to więcej, niż dobry pomysł! W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zakwaterowania czy też planowanych aktywności zachęcamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Więcej informacji na temat polityki dostępne w zakładce Polityka Bezpieczeństwa.

Akceptuję pliki cookies z tej witryny